Seudónimo
Seudónimo
11-10-2016
Mathematics
contestada
unit rate for $56 and 25 gal
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-10-2016
You would have to divide $56 divided by 25 gallons which would equal $2.24 that the answer I hope it helped
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
A wind turbine is used to power a generator. The wind turbine transforms kinetic energy into what form of energy? A.Mechanical energy B.Electrical energy C.
Compounds _____. A. have properties unlike those of their elements B. have the same physical properties as their elements C. have the same chemical properties
Imagine that you are the head of recruiting for a major airline.
The Greeks sought out whose advice before major undertakings? Select the best answer choice. A) Apollo the B) Emperor C) Delphic Oracle D) themselves
A forcue of 186 N acts on a 7.3-kg bowling ball for 0.40 s. what is the chanhe in velocity of the bowling ball
which ocean current flows northeast along the eastern coast of North America
Which is the most direct way in which biodiversity can provide a source of income? A. medicines B. ecotourism C. research D. genetic diversity
Which of the following does not represent a function? a. graph of positive parabola oriented about the y axis with y intercept at negative 6b. graph of a line
help will give brainliest
Which perspective would take into account the region of the world an individual is from? a.)biological b.) cognitive c.) social-cultural d.) psychodynamic