kitawa27 kitawa27
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

1lb of bananas costs $0.64. what is the cost of each. describe the strategy

Respuesta :

jackt3 jackt3
  • 06-01-2017
a lot of bananas is the answer 
Answer Link

Otras preguntas

Rip van winkle Read:
Q5. The diagram shows a rectangle. B=(x + 4) cm H=(x-5) cm The area of the rectangle is 90 cm². Set up and solve a quadratic equation to work out the value of x
A ship sails 7 miles from port p on a course of 027 degree to port q, changes course to 290 degree and sails a further 9 miles to a port r. Calculate the distan
WORTH 100 POINTS ANSWER ASAP CELL TYPE; INTERPHASE, PROPHASE, TELOPHASE, METAPHASE, ANAPHASE NUMBER OF CELL; 40, 31, 6, 1
WILL YOU JOIN ME? YOU'LL ENJOY IT :D
Which level sets the stage for the overall productivity of an ecological energy pyramid? Why is this the case?
A farmer bought a number of pigs for $168. However, 7 of them died before he could sell the rest at a profit of 5 per pig. His total profit was $36. How many pi
A store manager buys 8 T-Shirts and 5 hats for $220. The next day, the manager buys 5 T-shirts and 1 hat for $112. Part A Select the system of equations that mo
Design your own narrative paragraph that illustrates the three tools for coherence: conjunctive adverbs, relative pronouns, and appositive phrases. Additionally
pls answer this bargraph question ​