aha32 aha32
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Could someone help me with this math worksheet .

Could someone help me with this math worksheet class=

Respuesta :

kamrynyow kamrynyow
  • 12-11-2020

Answer:

The first row is adding three each time, -1,2,5,8,11,14. srry know the rest :(

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brandon mixed 6.83 lb of cashews with 3.57 lb of pistachios. after filling 6 bags of same size and mixture, he had 0.35 lb left. what's the weight of each bag?
How did greek thinkers, artists, and writers explore the nature of the universe and people's place in it?
JOSE SAID ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 2. JAMILA SAID THAT ALL OF THE MULTIPLES OF 8 ARE ALSO MULTIPLES OF 4 . WHO IS CORRECT ? EXPLAIN.
Which structure is the boundary between a living cell and its environment
a bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen?
Which number will have the same result when rounded to the nearest ten or hundred A-97 B-118and5 C-179 D-5091
Why were many Indians unhappy with Oklahoma becoming a state?
How does nadp+ become nadph
find the value of x log x 8 = 0.5
Jose received $30 for his birthday and put it in his piggy bank. Each week, he puts 4 more dollars in his bank. The amount of money in dollars D in his bank is