morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

HELP QUICK!!!!!! 100 WORDS PLEASE!!!!!!! Nazim Hikmet wrote: “Living is no laughing matter: you must live with a great seriousness like a squirrel for example—I
Only a select few people can be real leaders. Please select the best answer from the choices provided. T F
Three local stores are each selling their video–game consoles for the same price. The table below shows how many consoles have been sold at each of the stores
what is the biggest criticism of the electoral college system?
Why are nutrients and gases most evenly distributed in a lake in the winter?
The length of a rectangle is 3 inches longer than it is wide. If the 46 inches what are the dimensions of the rectangle
which information is included in each square of the periodic table of elements? Check all that apply. A. Atomic Mass B. Number of Neutrons C. Number of Electro
WILL MARK BRAINLIEST!!!!!! HELP FAST! ASAP! Find the difference. Write your answer in simplest form. 4 - 1 1/4
What carries instructions for making proteins from the nucleus into the cytoplasm?
Name 2 polices created by Adolf Hitler.