deaundre0625 deaundre0625
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELLPPPP PLEASEEE!!

A pack of gum costs $1.49. It has 25 pieces in a pack. How much does it cost to chew each piece of gum?

Respuesta :

saradavis0000
saradavis0000 saradavis0000
  • 12-11-2020

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:

<3

Answer Link

Otras preguntas

Suppose jim and tom can both produce baseball bats. if jim's opportunity cost of producing baseball bats is lower than tom's opportunity cost of producing baseb
Civics i need help! How does the Constitution limit the power of government?
how do you solve (x-5)^2-4(x-5)-21=0
a rectangle measures 25cm by 60cm, determine the length of one of its diagonal
Which of the following elements would not be considered a nonmetal
Where would an owner of a large tract of land where tobacco was grown most likely live? A. The colonial frontier B. The Middle colonies C. The New England
You are going to mix a gallon bucket of window cleaner. The instructions direct you to mix 1 part cleaner to 3 parts water. How much cleaning solution will you
why do changing perceptions about our society today affect history
an informal writing style in nonfiction would contain
Kenya exchanges $200 for euros (€). Suppose the conversion rate is €1 = $1.321. How many euros should Kenya receive? (1 point)