neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

I'm a sample bag of m&m's there are 5 brown, 6 yellow, 4 blue, 3 green, and 2 orange. What is the probability of getting 3 yellow m&m's if 3 are taken a
Multiplying and Dividing numbers in exponential form
how do i solve {3x-4y=14 {x+y=-7
what's a verbal expression for 5m^2+2
If three pies require 2 dozen apples, then four pies require Blank dozen apples.Fill in the Blank.
How is the dash used as an interrupter in this sentence? Money, popularity, love—none of these things will replace inner peace.
as 8 hundreds is 8 thousands
climatology is a subspecialty of
What is a verbal expression for 15+ r
2.8+5 1/6 answer as a decimal