elishamahoney
elishamahoney elishamahoney
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

louis bought 1 1/4 pounds of r0ast beef at $2.00 per pound and 2 1/2 of turkey at $1.50 per pound

Respuesta :

Kole5653
Kole5653 Kole5653
  • 11-11-2020

Answer:

9.25

Step-by-step explanation:

if he bought roast beef for $2 a pound all you have to do is multiply the fraction by the amount to see how much it cost for the roast beef then you do the same for the turkey and add the two numbers together

Answer Link
account473390
account473390 account473390
  • 11-11-2020

Answer:

yum

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

who was a first lady pliz answer this question
Deficiencies in which vitamin are the most prevalent worldwide?
You must rely on research and rhetorical devices, especially fallacies, to support your argument. a. True b. False
a horse heart beats 132 times in 3 minutes. how many times does it beats in 1 minute
what h and n can friction produce
Which of the following be most suited to farming?
How did Canada's economy change in the early 1900's
Yasmine bought 6 gallons of apple juice. After filling up 4 bottles of the same size with apple juice, she had 0.3 gallon of apple juice left.
I need this to be correct! :D :D I give thanks!
A 8kg cat us running 4 m/s. How much kenetic energy is that