keymani200779 keymani200779
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

The owner of a pet store sells 5 goldfish for $9 . What is the cost in dollars for one goldfish

Respuesta :

elainastill04 elainastill04
  • 11-11-2020
$1.80 is the correct answer
Answer Link
chilio
chilio chilio
  • 14-04-2021

Answer:

The answer is C.

Step-by-step explanation:

Took the lesson on edge 2021

Ver imagen chilio
Answer Link

Otras preguntas

Mark borrowed $53 from his parents for his graduation expenses. He paid $29. How much does Mark still owe
What are some of the unique organelles that only one plant cell have
television destroys more than educated how do you agree?
_energy for the plant to carry out life After plants absorb energy from the Sun, the energy gets converted into activities. heat nuclear chemical mechanical
Can someone write me a 1:30 minute speech about fear? Thank you
Write an equation of the line passing through the point (-10,3) that is parallel to the line 5x+2y=12. (In y=mx+b form)
14. What was Galen's work and what did it help Roman doctors with?
In the story Keena Ford and the field trip mix up, what was one main problem in the story and how was it's solved?
Click on the answer to the inference question. Please help. Thank you
Simplify 7 – (–12) – 5