pradient pradient
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Hannah bought 5 muffins for a total of $12. At this rate, what is the cost of 15 muffins?

Respuesta :

AliD
AliD AliD
  • 10-11-2020

Answer:

36

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 10-11-2020

Answer:

36 dollars for 15 muffins

Step-by-step explanation:

5 times 3 is 15 12 times three is 36

Answer Link

Otras preguntas

Find the area of the figure. Sides meet at right angles
how many solutions does this system of equations have? x-4y= -20 x-4y = -8
A restaurant certificate is an example of a(n) O aptitude O license O inspection
Judy earns $11.80 per hour working part time at a restuarant. How much money will she earn for 5 hours? NO DOLLAR SIGN IN YOUR ANSWER!The area of a rectangular
PLEASE HELP ME!! I NEED HELP WITH THIS!!
Penicillin is an antibiotic drug that interferes with peptidoglycan synthesis in bacteria, eventually resulting in cell death. What effect would you predict if
_______ believed that reason and emotion were the key to a perfect society.
Which tenant best evaluate the effect of adding dialogue in the second version of the passage Page 1 Mom had finally decided to leave me in charge e of my littl
The source that is converted directly into electrical energy by photovoltaic cells.
Someone help me please