kiwik kiwik
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

1/4 pint of cream costs 85 cents.
What is the unit price for 1 pint of cream?
-$1.70
-$2.13
-$3.40
-$5.10

Respuesta :

24mcbridedarian
24mcbridedarian 24mcbridedarian
  • 10-11-2020

Answer:

$1.70

PLEASE MARK BRAINLIEST

Answer Link

Otras preguntas

Need help ASAP Will give 20
A scientific poll uses what kind of sampling techniques? A)biased B)self-selected C)random D)small
Need help ASAP please!​
Stephanie multiplied two decimal numbers and found the product to be 29.648.Which could be the two decimals Stephanie multiplied? Check all that apply.13.6 and
which religion is generally disassociated with china? A. BuddhismB. confucianismC. DaoismD. Shintoism​
32/w=4/12 on proportions on get more math
[(3-^5)(3^4)]^3 I have no clue what to do here please help
if f(a)=b and g(b)=c are functions then domain and range of fog and gof equals to​
New Designs Up has 33 rows of seats in her Conference hall. If there are 45 seats in the 1st row, 41 in the 3rd, 37in the 5th and so on.
m<a = 3x+11 and m<b = 17x-91. The angles are supplementary. Find the value of x.​