asonyajefferson asonyajefferson
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-cup carton of milk costs $0.76. What is the price per pint?

Respuesta :

BlueArt24
BlueArt24 BlueArt24
  • 10-11-2020

Answer:

$0.19

Step-by-step explanation:

0.76 divided by 4= 0.19

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 2x + 3y = 13 x = 2
what is 7/20 written as a decimal
Which word differs most in mood from others in the group? A. festoon B. fete C. ire D. suavity
A local restaurant purchased 45 pounds of flour at a total cost of $38.25. Determine the unit cost per pound
why is CCl4 classified as a non polar molecule?
Which of the style guides is most focused on professionals who are writing articles for publication? a) MLA b) APA c) Chicago
In response to the Cuban missile crisis, President Kennedy A - Offered to remove U.S. missiles from Great Britain. B - Approved a naval quarantine of Cuba C - o
today many Americans carry a cell phone around with them. Define patent law and describe how patents encourage competition?
5x²-5x factor this for algebra
How do i find the height of an object if I only have the area, the length, and the width?