melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x.
Diagonals of parallelograms Solve for x
¿Los conflictos en los balcanes reflejan el imperialismo y nacionalismo?
write an essay explaining people's opinions about psychology and psychologist/ psychiatrists. PLEASE help
I need help with this
Read the e-mail again. Replace the bold words with the correct pronouns. 1 (Ashley's grandfather and grandmother) have a dog. 2 (Rover )wagged its tail non-sto
Is A Burger A Sandwich?
the person or user associated in computer field is called​
A sports store orders a box of table tennis balls. The dimensions of the box are 10 inches by 10 inches by 10 inches. Inside the box, there are 6 layers of tabl
7x - 4 and 5x + 4 are the lengths of two of the sides of a rhombus. What is the value of x? If there is not enough information to find x, enter 999.​