Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

How do you use a map to correct for magnetic declination?
if i lived on mars and i am 12 how old would i be mars has 687 days in a year earth has 365 in a year
if x - 1 = 5, what is the value of 8x - 8
Which statement describes the moment magnitude scale? It measures only small earthquakes. It collects data using a seismograph. It shows only the strength of se
What was the pythagoras known for.
HELP ME PLEASE I BEG YOU I HAVE ASKED THIS QUESTION $ TIMES ALREADY AN AM RUNNING OUT OF POINTS PLEASE A team has a 75% chance to win each of the 3 games they w
Save Not Graded ) ver sons 23) 1 blit Alex has a board that is 8 foot long. He is going to cut a 5 9/16 foot board from it. What is the length of the remaining
help pls❗❗❗❗BRAINLISTED FOR ANSWERS ​
The total cost for a chair, a desk, and a lamp is $562. The desk costs four times as much as the lamp and the chair costs $23 less than the desk. Find the cost
i have 30 minutes to complete this and im stuck so pls help out If p || q and /_5 = 130 degrees, find /_7. (The /_ are supposed to be angles.)