Gbgb121637
Gbgb121637 Gbgb121637
  • 10-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cereal (c) cost $4.12 a box. How many boxes did Jennifer buy if she spent $37.08? Do not include spaces in your answers.
Equation:
Solve: c =
Solution Jennifer bought ( )

Respuesta :

josiewynter josiewynter
  • 10-10-2020

Answer:

Jennifer bought 9 boxes

Answer Link

Otras preguntas

How do you factor this problem? x^2-8x+16
how is breaking apart 16 times 34 like solving four simpler problems
These countries border Brazil. Uruguay Suriname Peru Ecuador Chile Bolivia Argentina
the scone recipe calls for 3 3-4 cups of flour. if Charlotte wants to cut the recipe in half, how much flour should she use?
how do you solve 3/4f+5=-5
is 4:20 equivalent to 10:50 ?
earth science question helpp
What goes into a reaction and comes out of a reaction???
In Jefferson's view, George Washington's action in addressing the Whiskey Rebellion A. amounted to an inappropriate overreaction. B. was a fitting response t
When 8 is subtracted from Ollie’s age, the result is the same as subtracting 16 from 3 times his age. How old is Ollie? years I don't get it Help I Think it