ykfxryyrfxrxr
ykfxryyrfxrxr ykfxryyrfxrxr
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

On a farm, the farmer decides to give pizza to her 12 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $25.71. What is the unit price of each pizza? $8.57 $13.71 $22.71 $77.13

Respuesta :

teddyybear teddyybear
  • 12-09-2020

Answer: $8.57

Step-by-step explanation:

You divide $25.71 by 3.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-09-2020

Answer: The answer is 8.57$

Answer Link

Otras preguntas

how many sides and right angle and parallel sides a triangle had
main issue of the constitutional convention
What does Mercato Nuovo mean and what are some characteristics of it? a. new market, clean and orderly b. old market, crowded and noisy c. wrote plays, sonnets
how many times does 31 goes into 6
are the particles in a solid motionless?
Which description of Lewis and Clark is correct? A. Supreme Court justices who first used judicial review B. leaders of the expedition to the Louisiana Terri
What causes a metal spoon in a pot of boiling soup to become hot? And why?
show the calculation ? is 7/10 of 2 kilometers?
The period of of 440 Hz soundwave is how many seconds
what 3 parts make up a nucleotide?