simonenorman8095 simonenorman8095
  • 12-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gabe bought 8 bananas at the market for $1.84. Lucy bought 6 bananas at the grocery store for $2.10 . One banana at the grocery store is $ _______________ more than one banana at the market.

Respuesta :

alanddezei
alanddezei alanddezei
  • 12-09-2020
35p


2.10 divided 6 =35p
Answer Link
kkwalden17
kkwalden17 kkwalden17
  • 12-09-2020

Answer:

one banana at the grocery store is 12 cents more than on banana at the market

Answer Link

Otras preguntas

negative 1/2 plus positive 1/3? - 1/2 + 1/3=?
What is the slope of the line with the points of (100,120) (50,95)
What is 20 percent of 30 dollars
Bragging is a sign of positive self-concept. please select the best answer from the choices provided t f
what is the relationship between temperature heat and thermal energy
-7d-3-3d-4d-4d in simplest form
Some number added to seventeen? Help!
Describe 3 attributes of al squares PLEASE HURRY I HAVE TO GO IN 10 min PLEASE HELP HELPPPPP
Can anyone help with this problem
What is the equation in point-slope form of the line passing through (−2, 1) and (4, 13)? y − 1 = −2(x − 4) y − 1 = 2(x 2) y − 13 = −2(x 2) y − 13 = 2(x 4)