kamrontaylor23 kamrontaylor23
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny spends $4 for breakfast and then $4 for lunch

Respuesta :

Spuffety
Spuffety Spuffety
  • 11-09-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

If you forgot to add something I'll answer that

Answer Link

Otras preguntas

A company’s profits (P) are related to increases in a worker’s average pay (x) by a linear equation. If the company’s profits drop by $1,500 per month for
I have no clue how to do this
How do I answer this question?
Performance-impairing anxiety is most closely associated with
You can die because an unsafe drug is approved, but you can also die because a safe drug is never developed. this is drug _____.
Brian wants to buy banners for each class at what WCHS. The cost of ready-made banners is $20.95 each. Blank banners are $6.49 each, paint is $15.99 and stencil
If a fish tank holds 6,912 cubic inches of water,how many cubic feet of water are there in the fish tank?
When 3.00 g of sulfur are combined with 3.00 g of oxygen, 6.00 g of sulfur dioxide (SO2) are formed. What mass of oxygen would be required to convert 7.00 g of
If I have $30 to spend and I must pay 7% sales tax and wish to leave 10% tip on the total bill what is the maximum price I can spend
What does it mean to talk about the 'volume' of the rectangular box or cylindrical container