popstardan popstardan
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought two dozen roses for $31 .20.How much did she pay per rose?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

$31.20/24

24 roses = 2 dozen roses

Each rose cost $1.30

Answer Link

Otras preguntas

Convert the following equations from standard form to slope-intercept form.(show work
Which of the following was created by the Articles of Confederation?
Is kinetic energy conserved in an elastic collision.
what is 13/21 - 1/7 im having a hard time lol
The diameter of Circle terminates on the circumference of the circle at​ (3,0) and (3,−7).. Write the equation of the circle in standard form. Show all of your
Can somebody help me with this please
Speed of a train is 5m/s, find its value in km/hr.​
а Briefly explain how you would graph an equation such as y=7x-2, either on paper or using a graphing calculator​
What is the quotient when the whole number 8 is divided by the fraction 1/6
Briefly explain one major difference between josephson’s and brands’s historical interpretations of business leaders who rose to prominence between 1865 and 190