layla12593 layla12593
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of frappuccino’s costs $10.88 how much does each individual can cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-09-2020

Answer:

$ 2.72

Step-by-step explanation:

divide 10.88 by 4

Answer Link

Otras preguntas

What is the special, often unexpected urgency in treating infants' respiratory illnesses promptly? group of answer choices
How does Romeo's view of his situation (banishment) contrast to Friar Laurence’s view of it?
How do you measure follower attitudes of perception of the leader, which are a common indicator of leader effectiveness?
Social media can at times __________ our inhibitions or internal censors, emboldening us to write things or _________
If the length of the rod is 2.35 m , and the mass of the bob and the rod are both 1.4 kg , what is the period of this pendulum
Carbohydrates are an important macronutrient for fueling muscles. During exercise, the body can obtain glucose by?
Which research topic would most likely be studied through a qualitative research approach?
The creative input of the artist and the meaning behind what was created is as important as the elements of art. Describe how the artist has used proportion and
Is this equation completely balanced? 2c8h8 25o2 8co2 18h2o a. no, because the number of carbon, hydrogen
A class can contain many methods, and each method can be called many of times Group of answer choices True False