sophiaheartsxoxo
sophiaheartsxoxo sophiaheartsxoxo
  • 10-09-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION!!!!!! ITS A 6TH GRADE MATH!!! PLS!!!! THX!!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST!!!!!!!!’

I NEED THE ANSWER TO THIS QUESTION ITS A 6TH GRADE MATH PLS THX I WILL MARK THE BRAINLIEST class=

Respuesta :

kanyinsolaesho
kanyinsolaesho kanyinsolaesho
  • 10-09-2020

Answer:

I think its $120

Step-by-step explanation:

there are 20 players each having 2 slices. Meaning that they'll need 40 pizzas. each box has 8 slices so theyll need 5 boxes for 40 pizzas. each box costs $24 so that will be $24 x 5 =$120

Answer Link

Otras preguntas

Any help would be greatly appreciated thank you
The areas of two similar triangles are 20m2 and 180m2. The length of one of the sides of the second triangle is 12m. What is the corresponding side of the first
what is the unit rate of 4 grams for every 3/4 serving
What’s The elimination 7x+4y=-4 5x+8y=28
A woman is 3 times as old as his daughter. After 9 years, the mother will be 2 times as old as the daughter. How old is mother now? PLS HELP
Nation-states are very much like organisms. They are born, they grow, they need nourishment, and they eventually decline and die. However, unlike natural organi
What does annotated mean?
Which genetic code might be found in a strand of RNA? A) AAGGGT B) ACATGA C) CCAUGG D) GTCUAC
What is the value of x if this is a right triangle?
What affect did the XYZ affair have on America?