felinejnetMrava
felinejnetMrava felinejnetMrava
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

translate into the equation the cost of v ounce at $4 per ounce is $196

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
the cost of v ounce at $4 per ounce is $196 given by [tex]4v = 196[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

explain how magma can be formed from rock as a result of heat, pressure, and water content?
A mortgage is a legal agreement between a borrower and a city agency. family court judge. wealthy relative. bank.
Find BC if B(8, -7) and C(-4,-2)
Could somebody help me with this question please?
The price of an item has been reduced by 60% . the original price was $70 . what is the price of the item now?
The momentum of an object depends upon the object's _____ & _____
Based on the meaning of cryosphere, which of the following is the most likely definition for the prefix cryo-? A. ice B. rock C. water D. space
Despite all of bernard talk of being unhappy with the present conditions of society what does lenina ultimately think is bernards reason for not wanting to go t
Effective teamwork and high productivity are good indications of positive A. horizontal relationships. B. reinforcement. C. productivity goals. D.
In the terminology of plate tectonics, an active margin is ____________.