Plandeywis2ha
Plandeywis2ha Plandeywis2ha
  • 12-09-2016
  • Mathematics
contestada

estimate the unit rate 3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate is $13.47/3 = $4.49 per yard
Answer Link

Otras preguntas

In 8/100 what is the percent
How does Sac Fungi move?
2x + y = 3 x - 2y = -1 If equation one is multiplied by 2 and then the equations are added, the result is _____.
How would you describe the change in the arrangement of particles as heat energy and temperature increase?
A writing workshop enrolls novelists and poets in a ratio of 5:3.  There are 24 people at the workshop.  How many novelists are there?  How many poets are there
How many outcomes are there if you roll two dice with side sides
I am a number less than 3,000.when you divide me by 32,my remainder is 30.when you divide me by 58   ,my remainder is 44.What number am I?
Mendel realized that the principles of probability could be used to what the results of genetic crosses?
A writing workshop enrolls novelists and poets in a ratio of 5:3.  There are 24 people at the workshop.  How many novelists are there?  How many poets are there
if x is the principle square root of 7, what must be true.