cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
Why does land heat up more faster than water?
What kind of particles make up compound
How does 4/15=14/n? What does n equal?
What kind of particles make up compound
Why does land heat up more faster than water?
What kind of particles make up compound
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
What is the quotient of -1 4/5 and 2 1/4?
C(squared)L(squared) + 100v(squared) = 100c(squared)I have to solve for L
How does 4/15=14/n? What does n equal?