cruz8373738
cruz8373738 cruz8373738
  • 11-06-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP PLEASE HELP ME

I NEED HELP PLEASE HELP ME class=

Respuesta :

clover824nr
clover824nr clover824nr
  • 11-06-2020

Answer:

6 donuts

Step-by-step explanation:

first divide the cost of the donuts by the amount of donuts per box

6 donuts:

2.10 ÷ 6 = .35 per donut

12 donuts

5.40 ÷ 12 = .45 per donut

18 donuts

7.20 ÷ 18 = .40 per donut

24 donuts

12 ÷ 24 = .50 per donut

Answer Link

Otras preguntas

Shadontay is going to the movies with two friends he buys a small popcorn that cost $2 the tickets and 1 popcorn cause a total $29 how much does one ticket cost
How do u persuade Someone to vote for u for mayor for biz town? In your speech?
dale caught a trout that was 8.5 inches long what is the number rounded to the nearest inch
Can someone give me an example of a nonlinear equation?
Quick and simple science question. Please answer.
How would the Horus falcon be positioned to represent protection to a king?
What combination of alleles could produce a trait controlled by a recessive allele?
Can someone explain how to do this? I don't understand.
Fill in the blank with always, sometimes, or never. If there is not enough information, choose inconclusive. Any three distinct points are ________ collinear A.
Is the answer to this A?