alseidma26
alseidma26 alseidma26
  • 10-06-2020
  • Mathematics
contestada

pls help me this is dur in 10 minutes.​

pls help me this is dur in 10 minutes class=

Respuesta :

amirarmiyau444aree
amirarmiyau444aree amirarmiyau444aree
  • 18-06-2020

Answer:

answer for the question is 1.point R means that the unit rate is $14.00 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Which equation can be used to find the surface area of the sphere? A sphere with a diameter of 16 inches.
What is the z-score of a value of 27, given a set mean of 24, and a standard deviation of 2?
if the interest on RS. 1700 for 2 years is RS. 340.what is the rate of interest?​
what does pink and yellow make?
Kendall ordered a set of blue and yellow pins. She received 30 pins in all. 6 of the pins were blue. What percentage of the pins were blue?
does anyone what to talk and don't answer if not
Find the value of the monomial: 12x^2y for x =-0.3, y=1/6
Why do we use different radioactive isotopes to determine timescale?
Two rectangular prisms have the same volume. The area of the base, B, of the blue prism is 418 square units. The area of the base, B, of the red prism is half t
"We hold these truths to be self-evident: That all men are created equal; that they are endowed by their creator with certain unalienable rights; that among the