izajoliek izajoliek
  • 12-05-2020
  • Mathematics
contestada

4: Jason buys 2 baseball bats for $300 . What is the unit rate per bat ?

Respuesta :

clearlyluke11
clearlyluke11 clearlyluke11
  • 12-05-2020

Answer:

$150

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x in the relative frequency table for the survey results? Round the answer to the nearest percent. 3% 6% 8% 15%
What was the meaning of the red scared during 1950s
What is the area of the triangle 24 square units 32 square units 48 square units 96 square units
what is installment buying
what is 294 miles every 14 gallons
Which descriptions are true regarding different muscle types? Select four options.
Shawn sells 36 vehicles in 4 weeks, Brett sells 56 vehicles in 7 weeks. Who sells more vehicles per week?
Which of the following identifies the theme of the poem“legacies”
5. What did Great Britain want from Africa to support its factories?
Mes frères sont_(heureux).