shyannbtfw shyannbtfw
  • 10-05-2020
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 4 giant lollipops for $7.04. How much would it cost to buy 2 lollipops?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-05-2020

Answer:

3.52

Step-by-step explanation:

7.04$/2=3.52

Brainliest please!

Answer Link
wrexn
wrexn wrexn
  • 10-05-2020

Answer:

$3.52.

Step-by-step explanation:

For this problem, you should find the price of 1 lollipop.

7.04 / 4 = 1.76

Next, you would multiply.

1.76 x 2 = 3.52

Feel free to let me know if you need more help. :)

Answer Link

Otras preguntas

what is thw 50th term of the sequence 100, 92, 84
Find three consecutive integers whose sum is 51
What does the alt code 158 "₧" mean?
your teacher asks you to find a recipe that includes 2 ingredients with a rate of 2 units/3 units give an example of 2 ingredients
how do you solve 3/4f+5=-5
The set of the consecutive odd numbers 1, 3, 5, 7, ... , N has a sum of 400. How many numbers are in the set?
What is the perimeter of 2m 10cm by 45cm
Did I graph this right or is the shaded part supposed to be on the other side. Please help me. I'm confused
How deep is the river itchen
What goes into 18 and 42 for equivalent fractions