Joeryn0103
Joeryn0103 Joeryn0103
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.75 per pound. Use an equation to determine the cost of 9 pounds.

$9.75
$16.50
$6.75
$7.50

Respuesta :

myarolle10158 myarolle10158
  • 12-04-2020
7.50 is the answer to this equation
Answer Link
denikies
denikies denikies
  • 28-09-2020

Answer:

I believe the answer is $7.50

Answer Link

Otras preguntas

is anyone willing to help me with a analysis
46/7 as a mixed number in simplest form
What steps are important in the process of creating a scientific theory
Help on college algebra, question is on the picture!
Define homeostasis and explain its importance in the functioning of the human body.
How to find the opposite and the reciprocal of the number 500
College course music appreciation. Check my answers please?? Which branch of musicology develops new techniques for analyzing music composition 1.historical mu
Does Austria have a coastline
british action to gain control over the suez canal
What's the answer to this problem 13-2(4m+8)+3m