spookymod4869 spookymod4869
  • 12-04-2020
  • Mathematics
contestada

A 13-ounce box of cereal sells for $3.25. An 18-ounce box of cereal sells for $3.60. Which statement describes the difference in the unit prices of the two boxes of cereal?

Respuesta :

galaxydaniken galaxydaniken
  • 12-04-2020

Answer:Is there a answer choice?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the first four nonzero terms of the taylor series about 0 for the function f(x)=x4sin(6x). note that you may want to find these in a manner other than by d
La señora García y usted son científicos. ¿Qué ________ ustedes?
help asap plssss !!!!!!!
The Missouri Compromise dealt with
Esmeralda has a magnet in the shape of a square. Each side of the magnet is 3 inches long, what is the perimeter of her magnet
I need to learn about art because I love art
From the millions of cases filed each year, around _____ appeals reach the Supreme Court
The equation of a line is 2(y + 1) = 10x + 3. The y-intercept of the line is , and the slope of the line is .
boris the bear is lumbering along at a constant rate of 4.0 m/s. if he walks for 600.0 seconds, how far will he travel?​
What job was the Confederate General Robert E. Lee offered before accepting his role?