yukichanmanriqiez89
yukichanmanriqiez89 yukichanmanriqiez89
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

Six pounds of grapefruit costs 3.00. 5 pounds of apples costs 2.65

What is the cost per pound for each?

Respuesta :

abdulshameersafi
abdulshameersafi abdulshameersafi
  • 10-04-2020

Answer:

1. grapefruit cost 0,5

2. apples cost 0,53

Answer Link

Otras preguntas

________ training is considered a series of activities performed one after the other. tired restitute city circuit 5 points Save Answer QUESTION 3
Arnold’s current height is 25% more than his height 3 years ago. If he was 120 centimeters tall 3 years ago, then what is his current height?
cual es la herramienta de google que funciona como oficce ?
Select the answer that properly completes the sentence. An _____ wings are made of a substance called “chitin.” a insects b insect’s c insects’ d Insects’s
One aspect of the soviet unions foreign policy following World War II was to......... Become an isolationist nation Prevent the spread of communism Go to war w
What is the Great Depression and how did it affect today's economy?
To create parallel structure in this sentence, which phrase would best replace the words "to prepare the pieces"? Whenever he built a model ship, he would spe
What is a good thesis statement for abortion?
name the groups involved in the cooperation
NEED HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A scientist measures the rate of a reaction between two liquids. Then he performs the reaction again, adding solid m