HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

Clara is growing her hair out and wants it to be no longer than 15 cm but more than 11 cm. Her hair is 7 cm right now and grows at a rate of 0.25 cm per week. T
I need help on what to say
Julie made rows of counters with a box of 100 counters.Each row she made had one more counter than the row before it.The first row had 1 counter and the last ro
do greenhouse gases cause the earth to warm up, or does the earth warming up cause greenhouse gases?
True or false: when hydrochloric acid is dissolved in water the reaction produces carbonand oxygen?
Steve has three times as many quarters as half-dollars. The coins total $13.75. How many total coins does he have, how would you solve this type of problem??
josh plans on taking 3 trips this summer. he'll drive 159 miles, 163 miles, and 156 miles. Estimate the total miles he will drive. A.160 miles B.320 miles C.400
Calculo estimativa do ritmo de filtração glomerular oque isso quer dizer?
Which of the following developments occurred first in the red region of the map?
Which one of the following clients requires medical clearance before beginning an exercise program?