byrds419
byrds419 byrds419
  • 12-03-2020
  • Mathematics
contestada

Please help, I'm so confused​

Please help Im so confused class=

Respuesta :

yliu9758
yliu9758 yliu9758
  • 12-03-2020

Answer:

675

Step-by-step explanation:

use the legend under the map

Answer Link
hopestout2044
hopestout2044 hopestout2044
  • 12-03-2020

Answer:

675

Step-by-step explanation:

you take 4.5 and divide it by .5

you should get 9 as your answer.

then you take 9 and multiply it by 75

you should end up with 675

Answer Link

Otras preguntas

Question 3 of 24 If you wanted to write an essay analyzing how two characters in a story are similar and different, which would be the best way to organize it?
10 ounces of orange juice for $2.40 0r 8 ounces for $2.08
How to write a letter to dad
What is the slope of the line that passes through points (1/4,3) and (5,8)
Show your work or no brainliest
Where is the left hypochondriac region? your answer should be a number
what conditions detailed in this excerpt might have resulted in laws to protect the consumer and the worker
Write an equation in slope-intercept form of the line that passes through the given points.
if someone eats 3/4 of granola bars per week, what fraction of a box do they eat in per day ? how many boxes do they eat in a year ?
Laura paid $12.16 for a 4.07-pound bag of shrimp at one store. The following week, she paid $14.99 for a 5.11-pound bag at another store. Find the unit price fo