Elizabethgomez1219 Elizabethgomez1219
  • 11-03-2020
  • Mathematics
contestada

a 12 pack of juice cost 6.00. how much does one juice pouch cost

Respuesta :

briancarroll1 briancarroll1
  • 11-03-2020

Answer:

2.00

Step-by-step explanation:

Answer Link
21SandersC 21SandersC
  • 11-03-2020

Answer:

One juice pack costs 2 dollars

Step-by-step explanation:

If it all = 6 then divide the 12 in the pack by 6 to get the answer 2.

SIMPLE.

Answer Link

Otras preguntas

How do you spell anksouse?
Multiply.1. [tex](2x^3y^3)(5x^2y^8)[/tex]                           2. [tex]9b^3(8b^4)(-b)[/tex]3. 3y²(y²-2y+3)
what are some short term effects of earthquakes?
Round the following numbers to 2 decimal places 0.2731.5956.4732.5710.42544.556482.3643325.1741
How do you spell anksouse?
what is the 52nd number of pi?
Evaluate the following expression: 7.0 x 10⁴ + 6.0 x 10³ A) 13 x 10⁷ B) 42 x 10⁷ C) 67 x 10³ D) 76 x 10³
Multiply.1. [tex](2x^3y^3)(5x^2y^8)[/tex]                           2. [tex]9b^3(8b^4)(-b)[/tex]3. 3y²(y²-2y+3)
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav
A car uses one gallon of gasoline for every 20 miles it travels. If a gallon of gasoline costs $3.98, how much will the gas cost, to the nearest dollar, to trav