Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please.....................

Help me please class=

Respuesta :

marijkey505
marijkey505 marijkey505
  • 13-02-2020

Answer:

$4.80

Step-by-step explanation:

This is because when you take 21.60/90 = .24 (which is the money per unit) and then multiply that by 20 (for the 20 inches of rope) you get $4.80.

Answer Link

Otras preguntas

The northern shore of long Island is built of mounds of glacial till that north shore beaches are rocky with steep bluffs. The south shore is very different. Mo
How would you describe the change in the arrangement of particles as heat energy and temperature increase?
Mendel realized that the principles of probability could be used to (blank) the results of genetic crosses.
How did the British challenge U.S. Neutrality in the war between France and Britain?
which word comes from a latin word meaning lattice
Why was the time period between 1865 and 1900 called the Gilded Age?
charlotte has 12 t-shirts. One fourth of her t-shirts are green. How many of Charlotte T-shirts are green
How did the British challenge U.S. Neutrality in the war between France and Britain?
Carlos is walking on a moving walkway. His speed is given by the function C(x) = 3 x 2 + 3x - 4, and the speed of the walkway is W(x) = x 2 - 4x + 7. 20.
Compare the three types of volcanic mountains in terms of shape , type of eruption and the materials that make up volcano.