zhengying2623 zhengying2623
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

one yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

rust is soft and ----------
An object is launched at 19.6 m/s from a height of 58.8 m. The equation for the height (h) in terms of time (t) is given by h(t) = -4.9t2 +19.6t + 58.8. What is
2.7 (7.8)??? I don't know how to work this problem...
Darius buys a bottle of a chemical solution that contains 70%, percent alcohol. The bottle contains 500 milliliters of solution. How many milliliters of alcohol
Which is an advantage of genetic engineering?
What are some common themes of biology? Select all that apply. The laws of motion The study of chemical reactions The study of ecology The study of genetics Al
Which was not a result of industrialization? A. Changed the kinds of products Americans used. B. Decreased opportunities for entrepreneurs. C. Changed
what is the correct answer(5+4-2)x(-2)
Why is the weight of an object more on Earth than on the Moon?
ce functie sintactica are cuvantul castravete in enuntul: Niciunul dintre ei nu era mai inalt decat un castravete.