Samymayi Samymayi
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

Six yards of rope costs $5.50 while four yards costs $4.75.

Respuesta :

Lilythesus
Lilythesus Lilythesus
  • 13-01-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How long will lucy have to wait before her $2500 invested at 6% earns $600 ?
What is aerobic and anaerobic respiration ?
what is the combined volume of 2 identical rectangular prisms with the dimension 7 cm x 9 cm x 3 cm?
I suck at math so I need help :(
What Does 'Bury the Hatchet' Mean?
what was the german enlightenment?
I suck at math so I need help :(
What does blood deliver to every part of the body
how do people in Italy use there natural resources
What proportion of the first 10,000 natural numbers contain a 3