lexie0815 lexie0815
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy 3 pints of raspberries for $12 how many pints of raspberries can you buy for $20

Respuesta :

gabegabemm1
gabegabemm1 gabegabemm1
  • 13-01-2020

Answer:

you get 5 pints

Step-by-step explanation:

Answer Link
tracynguyen1227 tracynguyen1227
  • 13-01-2020

Answer:

You can bye 5 pints

Step-by-step explanation:

3/12= 4

4/20=5

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP FAST SEE BELOW
The map above shows the long frontiers many of the Thirteen Colonies had with unsecured Indian Reserve land. Given this situation and a history of hostile relat
Food should be stored in a dry location, free from dust and contamination and at least _______ off the floor.
There’s a photo plz help me!
Group A represents males on the football team at Grizzly High School. Group B represents the men’s cross country team at Grizzly High School. Both teams are p
Large blood vessels that carry blood away from the heart to body tissues are called
Describe the effect on the SURFACE AREA of multiplying the dimensions by 1/5.
Find the value of each variable. If your answer is not an integer, express it in simplest radical form. Please explain how you got the answer! I can't figure it
Who fired first at the Boston Massacre? A. The French B. The Americans C. The British D. The Canadians
What is the rate of change and the initial value for the linear relation that includes the points shown in the table? x y 1 20 3 10 5 0 7 -1