amull04
amull04 amull04
  • 13-01-2020
  • Mathematics
contestada

Can u please help me

Can u please help me class=

Respuesta :

KurdishPotato
KurdishPotato KurdishPotato
  • 13-01-2020

Answer:

Sandwich Hut

Step-by-step explanation:

Benny's Sandwiches : 4 sandwiches for $5 = $1.25 for each sandwich

ABC Sandwiches Inc. : 2 sandwiches for $3 = $1.5 for each sandwich

Sandwich Hut : 1 Sandwich for $2 + Buy one, get 1 for free = $1 for each sandwich

When we check the prices for per sandwich it is clear Sandwich Hut gives the best deal.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following tables represents a relation that is a function?
list three ways the us and britain committed to total war reforms
What is a rock k-12 question brainly for best answer
You have 800 feet of fencing and you want to make two fenced in enclosures by splitting one enclosure in half. What are the largest dimensions of this enclosure
How did Qin Shi Huangdi unify China? What tactics did he use?
The ancient civilization of Zapotec developed in which current state of Mexico? A: Durango B: Jalisco C: Oaxaca D: Zacatecas
What is the solution to the equation fraction 1 over 4x = 5? x = fraction 4 over 5 x = fraction 5 over 4 x = 20 x = 1
(10 points) 3 7/8 +5 2/3=
According to Article III of the U.S. Constitution, the legislative branch has the power to create laws that determine punishment for federal crimes legislativ
305/453 what is the percent to the neriest tenth