Gabriella
Gabriella Gabriella
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

Harley bought some fabric for $3.50 per yard. If she bought 3 yards, how much did the fabric cost

Respuesta :

anna0thrasher7
anna0thrasher7 anna0thrasher7
  • 12-12-2019
$3.50 X 3 yards = $10.5
Answer Link

Otras preguntas

the inner most layer of the earth​
Does the gender of the narrator matter?
Express your answer as a complete ionic equation including phases. Enter a balanced complete ionic equation for HCl(aq)+LiOH(aq)→H2O(l)+LiCl(aq) CaS(aq)+BaCl2(a
Complete the sentence with suitable preposition. Devika sleeps.........night​
14. "In general, the normal force is not equal to the weight." Give an example where the two forces are equal in magnitude and at least two examples where they
Confused, don't really know where to start or what to do
Please help ASAP. 30 Point assignment
Divide using the division algorithm. Write your answer in the form Q+RD where the degree of R is less than the degree of D. [tex]\frac{y^{2}+4y-14 }{y-2}[/tex]
hora, relacione los refranes del ejercicio anterior con su significado. 1. Agradecer un regalo por muy modesto que este sea. 2. Quien grita mucho no hace daño.
PLEASE HELP ME ASAP!!!