ckcredos
ckcredos ckcredos
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

6 pack of pencils cost $15.54, how much money does one pack of pencil cost?

Respuesta :

eviemarie400 eviemarie400
  • 12-12-2019

Answer: One pack of pencils cost $2.59.

Answer Link

Otras preguntas

which of the following illustrates the truth value of the given statements? sugar is sour, and lemons are sweet
Is 2/3 less than one or more than one
Javier is comparing costs of two cars. Car A costs $130 per month for insurance and $0.10 per mile to run. Car B costs $108 per month for insurance and $0.15 pe
Best explained and correct answer gets brainliest!
20POINTS Scientists use many scientific methods to answer their questions about the natural world. True False 10 points QUESTION 2 Scientists ask ques
An appellate court will reverse a lower court's decision on the basis of the facts only when the finding is clearly erroneous (that is, when it is contrary to t
PLEASE !!! How does the satire in his passage influence the reader’s interpretation of Tom ?
What is the value of x? Enter your answer, as a decimal, in the box. x=
Shakespeare most often used sonnets to express which emotion between characters
Paul needs to buy 5/8 pound of peanuts . The scale at the store measures parts of a pound in sixteenths. What measure is equivalent to 5/8 pound .