jaymalwake jaymalwake
  • 11-12-2019
  • Mathematics
contestada

Your mom spent $15.50 for 3 pounds of apples and 4 pounds of oranges your aunt spent $18.50 for 5 pounds of apples and 3 pounds of oranges how much did each pound of apples and oranges cost respectively

Respuesta :

marybradford80 marybradford80
  • 11-12-2019

Answer:

$2.26 each pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can somebody teach me how to do this?
The definition of a deficiency means: Group of answer choices It dissolves in water It helps to maintain fluid balance Too much of something Not enough of somet
A sample of gas occupies 50.0 L at 640 mmHg. The pressure decreases to 500 mmHg. What is the new volume is the temperature is constant?
a drawer contains 10 blue pens and 10 red pens Without looking Msr. Stanton takes 1 pen uses it and puts it back
Please answer this, thankssss s
In The Old Man and the Sea, how does the setting of Santiago’s shack affect the story? Select the two correct answers. Readers understand that Santiago wants to
how was the superbug created gizmo
(With the graph below) Write an equation for the graph ( Y=______ )
The vertices of shape K are at (4,7), (7, 7), (7,4) and (5, 5). The vertices of shape L are at (0, 11), (9, 11), (9, 2) and (3,5). Shape L is an enlargement of
help me pls thank you :)