LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

Write the structures for all the isomers of the –C5H11 alkyl group.
Signs of greatness usually do not emerge until a hero has reached adulthood true or false
please help me with this math question​
Which evidence shows that John is seeking forgiveness? a. PROCTOR, laughing bitterly: Oh, Elizabeth,your justice would freeze beer! b. PROCTOR: No more! I sho
Which of the segments below is a secant?
Which of the following peroxygens is widely used as a household disinfectant, is inexpensive, and breaks down into water and oxygen gas? hydrogen peroxide perac
--- maneja el avión. El auxiliar de vuelo El piloto Mi profesora de español El restaurante
√3=1.732 find the value of√75+1/2√48-√198​
Mary's car just broke down, so she has to run the rest of the way to school and arrives 5 minutes late for her psychology exam. Her heart is pounding, and she c
An operon of genes encoding enzymes in a biosynthetic pathway is likely to be which of the following? inducible repressible constitutive monocistronic