chelseagardepe
chelseagardepe chelseagardepe
  • 11-10-2019
  • Mathematics
contestada



A grocery store is selling 90 fl. oz of detergent for $6.99. To the nearest cent, what is the unit price?

Respuesta :

BlueOrnage
BlueOrnage BlueOrnage
  • 11-10-2019

Answer:

£7

Step-by-step explanation:

6.99 is closest to 7 as 7 is only one cent away

Answer Link
isalol1022
isalol1022 isalol1022
  • 30-10-2020

Answer:

B) 8c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you find period when you have frequency
3/12 divided by what equals 1/4?
Use the rule to write the first five terms of the pattern. rule: add 10, subtract 5 first term:11
What do the loops on the number line show?
How is a lion like thunder in an extended metaphor?
what actions taken by the Roosevelt administration during the great depression reflect the philosophies of John Maynard Keynes?
How do you do 4x^2+3x-10=0
Is it true the atoms in sulphur liquid are the same as the atoms in solid sulphur?
What is 2.70 rounded to the nearest tenth
how do you graph x+2y=-4 and 4y=3x+12