Analuisa2003
Analuisa2003 Analuisa2003
  • 12-09-2019
  • Mathematics
contestada

Three apples and two oranges cost $3.80, while two apples and one orange costs $2.30 Find the cost of an orange.

Respuesta :

naomi6918
naomi6918 naomi6918
  • 12-09-2019
The cost of an orange would be $6.10
Answer Link

Otras preguntas

2. Who created the first photograph? How was this done?
estimate the product of 204 and 0.46. explain what method of estimation you used and why it works.
Why did the English decide to settle in Roanoke?
Solve the equation. -2(4g + 1) = -8g - 2 A. 0 B. no solution C. infinitely many solutions D. -0.25
Miranda Bailey jumped on the trampoline and rolled down the grassy hill. whats kind of sentence is this
in football, a kicker can score one point for the extra point on a touchdown or three points for a field goal. logan is a kicker for his high school football te
Evaluate the function g(t)=2/3t when t = 30
Which group of ordered pairs are given by given by the equation 5x-2y=6? a. (2,2) (7,4) b. (0,3) (3,4) c. (6,12) (2,4) d. (4,7) (6,12)
How is central america impacted by a recession and financial problems in the united states? a. sale of exports from central america is reduced b. no impact at
78.04 divided. By 8 to the nearest hundredths