greenhusky
greenhusky greenhusky
  • 11-09-2019
  • Mathematics
contestada

Can any one answer this please

Can any one answer this please class=

Respuesta :

chloephillips125
chloephillips125 chloephillips125
  • 11-09-2019

Answer: 10.6

Step-by-step explanation:

divide the number she spent (2.65) by the amount the store charges per ounce (.25)

2.65/ .25 = 10.6

Answer Link

Otras preguntas

please help and please leave a legit answer
SOMEONE PLS HELP :( I WILL CHOOSE BRAINLIEST!!!
Diego has budgeted $80 from his summer job earnings to buy gear for baseball. He needs a new mitt and new baseballs. The mitt he wants cost $38. Each pack of ba
NEED HELP ASAP PLEASEEE! 1 Question Attached
Please help, will give brainliest!!! I need help with these coding questions, any help is appreciated
Nikki use some cloth to make a miniature tent, as shown in the figure. How much cloth did she use to make the tent? A. 61 square inches B. 140 square inches C
Select the correct answer. Which statement best describes Thomas Paine's use of evidence in the passage? O A Paine used empirical evidence to support the claim
Please help, will give brainliest!!! I need help with these coding questions, any help is appreciated
mina is ....... unique student fill the gaps ​
For the point P(17,22) and Q(22,27), find the distance d(P,Q) and the coordinates of the midpoint M of the segment PQ.