jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

Historians use the term "Middle Ages" to refer to the period _____. from the end of the Western Roman Empire to the end of the Eastern (Byzantine) Empire from t
Which did not occur in the Haymarket Square incident? A. Public fear of anarchists and foreigners led to false accusations. B. A peaceful labor rally ended wi
What is the output force if the input force on the wheel is 100 N?(Use Photo)A) 5 B) 200 C) 500 D) 2000
a child riding a bicycle at 15 m/s decelerate at the rate of 3.0 meters per second squared for 4.0 seconds. what is the child's speed at the end of the 4.0 seco
Ty takes one hour to read 35 pages, 2 hours to read 70 pages, and 3 hours to read 105 pages if the relationship is not proportional,explain?
Marco's painting has an area of 320 square inches. If the width of the painting is 16 inches, what is the length of the length of the painted?
What effect did the boer war have on Africans
when fertilized what will the ovary grow into
Supercomputer Vs Human Brain
According to Augustine, human beings are limited by time and God must also follow the laws of ___. A)heaven B)earth C)time D)space