Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

Each week, Marcia travels to the office where she works, the supermarket, and a local fitness center. The three locations represent the vertices of a triangle.
What would happen to life on Earth if all the liquid fresh water were used up
How was life for indigenous populations under the encomienda system similar to life for African slaves on plantations in the New World? A. Both groups were deva
What are the three jobs of the nervous system
Why does Johnny agree to take John Hancock's order for a sugar basin? select all that apply A he is confident in his ability to complete the job b he wants to
Nick added five yards to the maximum distance that he can throw a football. Which component has he most likely added to his training regimen? a. running every d
A set of equations is given below: Equation M: y = 3x + 4 Equation P: y = 3x + 7 Which of the follo
is an unburned lump of coal kinetic energy and potential energy
What did the Nazis' "final solution" involved? A. imprisoning all the Jews of Europe B. killing all the Jews of Europe C. relocating all the Jews in Germany
Why would a single celled organism evolve to be multi-celled?