zesqueda
zesqueda zesqueda
  • 11-04-2019
  • Mathematics
contestada

Can somebody help w number 1 plz thx

Can somebody help w number 1 plz thx class=

Respuesta :

percypercy168otvzio
percypercy168otvzio percypercy168otvzio
  • 11-04-2019

Answer:

The answer is $1852.80

Step-by-step explanation:

Use the equation of initial(1+interest rate)^time, initial= $1600, interest rate = 0.052, and time = 3 years

Answer Link

Otras preguntas

in database systems, a table is also known as a _____.
Suppose a candy bar weighs 5.47 ounces. How much does a pack of 6 bars weight
Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. What is the cost of 1 pound? PLZZ I REALLY NEED HELP!
Whats the best Kool-aid packit
If we wanted to know what grade we needed to get on the final in this class based on our expected performance before the final, we would call that _____________
i discover that exercise is?
helppppppp pleaseeeee if somebody can answer this I'll really really appreciate it
What is the relationship between balancing equations and the law of conservation of matter
You are going to write an essay about the life of a person whom you admire. Which two organizational aids could you use, and why?.
What did the delegates at the Constitutional Convention fail to accomplish? A. They didn't create the executive branch. B. They didn't try to please large and