bellyboo6205 bellyboo6205
  • 12-03-2019
  • Mathematics
contestada

At a store, Susan selected a pumpkin that weighed 35.2 ounces. • Pumpkins cost $1.80 per pound. • There are 16 ounces in 1 pound.

Respuesta :

crystalclear99 crystalclear99
  • 12-03-2019

The pumpkin cost $3.96

Answer Link

Otras preguntas

a sphere has a volume of 4500pi cubic inches. find the surface area of the sphere.
what is photosynthises
Given log 2 = 0.3010, log 3 = 0.4771. Find the value of a) log 12 b) log 5.
Jim has three times as many comic books as Charles. Charles has 2/3 as many books as Bob. Bob has 27 books. How many comic books does Jim have?
A gourment shop wants to mix coffe beans that cost $3.00 per pound with coffe beans that cost $4.25 per pound to create 25 pounds of a new blend that cost $3.50
How did Douglass refute the prevailing southern (and northern) perception of slave songs?
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
can you tell me what is papyrus?
How did Douglass refute the prevailing southern (and northern) perception of slave songs?
a sphere has a volume of 4500pi cubic inches. find the surface area of the sphere.