sweetjosie
sweetjosie sweetjosie
  • 10-03-2019
  • Mathematics
contestada

Cheese cost $4.95 per pound. Ham cost 5/3 as much per pound as cheese. How much does the ham cost?

Respuesta :

addstuff
addstuff addstuff
  • 16-03-2019

Answer:

$8.25

Step-by-step explanation:

4 19/20*5/3

8 1/4=8.25

Answer Link

Otras preguntas

Does anyone here watch Crankgameplays, markiplier, and Unus Annus? Or heard about them. I watch all of them. If you do who is your favorite?
Pls answer :) 10 points!
Question 4 The inner pouch should be ________ when an instrument is double pouched. Question options: A) folded: incorrect B) unfolded: C) taped: D) glued: Que
Does this man have a psychological disorder? A man walks up to a window in his house carrying a chair. He puts down the chair, opens the window, takes off his c
Article #2 in the Daily News pg. 225 from the book crossover This poem is like an obituary for Chuck Bell. Write a free verse poem honoring Chuck Bell and his a
Help plzzzz will give brainliest
write a letter to a relative abroad describing to him/her some happy​
Why is content knowledge as important as generalized critical thinking for Web Analytics and Web Intelligence reporting and insights? A) Because it's very diffi
Circuit pruning occurs only before puberty. O True O False
How did terrace farming allow Mesoamerican people to grow crops effectively? It allowed them to change the courses of streams and rivers. It allowed them to inc